top of page

Jak to všechno vzniklo

Naše škola vznikla v září roku 2019 jako splněný sen rodičů z dětského lesního klubu Světýlko, který sídlil na zámečku v Lesním Hlubokém. Zde také škola působila první rok od svého založení pod názvem Komunitní škola Jitřenka. Ukázalo se, že prostory zámečku nejsou pro školu ideální a nemají kapacitu pro příjem dalších dětí. Rodiče byli odhodlaní pokračovat v hledání vhodného místa, neboť s konceptem výuky a s pedagogickým vedením jsou nadmíru spokojeni. 

 

Škola se stěhuje v září 2020 do Velké Bíteše s vizí získat vlastní vhodné prostory. Prozatím nachází útočiště v pronajatém bytě v Chobůtkách. Prostory bytu jsou dostačující, aby mohl nastoupit i nový ročník prvňáčků.

 

Zároveň se stěhováním škola mění svůj název. Nově působí pod jménem „Základní škola LÍPA, z.s.“ a žádá od školního roku 2021/2022 o zařazení do rejstříku škol a školských zařízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tato žádost byla schválena a zástupci školy intenzivně hledají prostory k dlouhodobému pronájmu, které by byly pro kolaudaci dle podmínek MŠMT akceptovatelné.

 

Vhodné místo nachází škola nad obchodem Potraviny Kučera na adrese Velká Bíteš, Vlkovská 418, kde se po celé léto 2021 intenzivně pracuje na rekonstrukci a přípravě rekolaudace prostor se zapojením všech rodičů. 

 

Nadále zůstává hlavním pedagogem Táňa Filipová, která má pro školu nevyvažitelnou hodnotu. Od školního roku 2021/2022 s velkou radostí vítáme novou pedagogickou sílu Martinu Palátovou. Ředitelkou školy se stává Ludmila Kučerová, která pro tuto funkci dostává největší podporu všech rodičů.

lípa_děti u stromu_Kreslicí plátno 1.png
bottom of page